הטיפים שלנו

פעילויות כיפיות עם הילדים לחג סוכות

אין תגובות מערכת עגליס 03/10/2017

מדינת ישראל בורכה בחגים רבים, וגם בחג סוכות נדרשים ההורים לשאלה "מה לעשות עם הילדים". לכל המתלבטים שעדיין לא סגרו את התכניות לחג סוכות הקרוב, להלן כמה הצעות.

מופעים גדולים לקטנים

הורים רבים שואלים את עצמם כיצד ניתן לנתק את הילד מהמסכים, ולהחזיר לרשותם את הטלפון הנייד שהוחרם מהם. אחת התשובות האפשריות לכך היא לקחת את הילדים לראות את הגיבורים האהובים עליהם ב"לייב". בסוכות ניתן להזמין למשל להזמין כרטיסים למופע של דוד חיים, אחד מכוכבי הילדים המצליחים ביותר בארץ. במופע שבאצטדיון רמת גן יוכלו הילדים גם לצפות בלולייני קרקס ובמתחם יהיו כמובן גם מתנפחים ושלל אטרקציות נוספות. מי שמעדיף גיבור אחר, יוכל להעמיס את הילדים על טיולונים להניח את הקטצ'יק בעגלת תינוק ולנסוע לחי פארק בקרית מוצקין. כאן יזכו המבקרים לא רק להביט בחיות, אלא לצפות גם שני גיבורים – יובל המבובל ומיקי.

הצגות איכותיות

הורים אחרים יעדיפו לבחור להגיע למדיטק שבחולון המציע מגוון רחב של הצגות איכותיות לילדים. חולון מיתגה את עצמה כעיר הילדים, וההשקעה שלה במדיטק הוא חלק מראייה מערכתית זו. תאטרון זה זכה בפרסים רבים בזכות ההפקות המצוינות שלו, וגם בסוכות ניתן לרכוש כרטיסים לאחת ההצגות. ניתן לבחור למשל בכבש השישה עשר – הפקה שיכולה להתאים גם להורים. חשוב לשים לב כמובן כי בוחרים בהצגה המתאימה לגילו של הילד. הורים המחפשים מופע מלהיב יותר יוכלו לנסוע למושב יוגב שבעמק יזרעאל. בסוכות מתקיים שם קרקס חקלאי שבמסגרתו ניתן יהיה לצפות במופעים, להתרשם מתערוכת הצעצועים של ג'ון דיר ולהשתתף בסדנאות שונות. ילדים קטנים יוכלו להגיע לפינת החי וליהנות מפעילות מים ומעבודה בגינת הירק האורגנית.

 פעילויות נוספות מחוץ לבית

חג הסוכות, רגע לפני התחלת החורף, הוא זמן מצוין לבילוי מחוץ לבית. במהלך החג יתקיים פסטיבל הדבש במכוורת דבורת התבור וזוהי הזדמנות נפלאה ללמוד על חייהן של הדבורים ועל תהליך הכנת הדבש. הפעילות במקום מותאמת גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים, שיוכלו להיכנס למקום ללא תשלום. במסגרת הביקור יבקרו הילדים במכון רדיית הדבש, יסיירו באולם שבו מגדלים פקעות משי ויוזמנו להשתתף במגוון של פעילויות יצירה כגון הכנת שוקולד דבש ונר מדונג. הורים המחפשים בילוי רגוע יוכלו לבקר בגן היפני בחפציבה (בתיאום מראש). זהו גן יפני מסורתי שעל טיפוחו אחראים חברי תנועת המקויה, והוא מדגים כיצד ניתן ליישם את עקרונות התורה היפנית גם במסגרת האקלים הארץ ישראלי. אפשר לטייל כאן בין נחלי המים והפסלים לשמוע סיפורים מרתקים על יפן ועל תנועת המקויה. מקום נוסף מומלץ לטיול הוא פארק המעיינות הממוקם בסמוך לסחנה. מלבד רחצה במי המעיינות ניתן כמובן לטייל באזור, לערוך פיקניק ולנוח קצת.

אפשר גם בבית

הורים מותשים שכבר מיצו את אפשרויות הבילוי השונות מחוץ לבית יכולים כמובן לבלות בבית. זה הזמן להוציא את קופסאות הנעליים שאוחסנו אי שם בבית ולהכין עם הילדים סוכה לכבוד החג. בחנויות יצירה ניתן כמובן למצוא אפשרויות רבות שיעסיקו את הילדים. אפשר למשל להכין יצירות שונות מחימר המתייבש באוויר או לנסות להרכיב את הפאזל בן 1000 החלקים שהילד קיבל ליום ההולדת. במקרי חירום תמיד אפשר כמובן לפנות לעזרתם של מסכי הטלוויזיה. בכל זאת, גם להורים מגיע קצת לנוח.

 

מערכת עגליס