הטיפים שלנו

פעילויות לילדים בראש השנה 2019

אין תגובות מערכת עגליס 02/10/2019

ראש השנה 2019 טומן בחובו שפע של פעילויות, מדרום עד הצפון, מדן ועד אילת, ואנחנו בחרנו עבורכם שלוש נבחרות – באזור הצפון, המרכז והדרום. הורים, ילדים ומה שביניהם – הכינו צידניות, מנשאים וגם טיולוניםסידרנו לכם יופי של תוכנית לראש השנה!

אזור צפון: "קטופותי" – יריד דלעות

היכן? בית לחם הגלילית

יריד דלעות חוויתי ונהדר, במסגרתו קוטפים הילדים דלעות ממינים שונים, כמו גם שפע של פירות וירקות העונה. הפעילות משלבת גם האכלת עיזים, פינות יצירה ומרחבי פיקניק מוצלים.

הפירות והירקות נמצאים בשיא פריחתם, ורק מחכים לילדים שיגיעו ליהנות מהם ולקטוף אותם. איך זה עובד? לוקחים סל – ומתחילים למלא! מלפפונים, עגבניות, קישואים, חצילים ואפילו מסיק זיתים יחכו לכם בערוגות השונות, וכמובן, גם גולת הכותרת של החג: רימונים!

אך זוהי לא גולת הכותרת היחידה של המרחב היפהפה, שכן הפעילות כוללת גם קטיף של מעל ל-500 דלעות מסוגים שונים – צבעוניות, מגוונות וטעימות להפליא! במחיר הכרטיס כלולות גם פינות יצירה הקשורות במשפחת הדלועים והסברים מרתקים של המדריכים במקום.

אזור המרכז: מוזיאון הילדים 

היכן? חולון

מוזיאון הילדים בחולון הוא חוויה נהדרת לכל המשפחה בכל ימות השנה, אך הוא לובש חג והופך לחגיגי במיוחד בימי חגי תשרי בכלל ובראש השנה בפרט. במהלך ימי החג הילדים יוכלו לצאת למסע הרפתקאות מלא דמיון ומרתק במיוחד, המעניק גם ערך חינוכי וגם הנאה מרובה. המסלולים מגוונים להפליא וכוללים רשימה ארוכה של פעילויות, ובכל אחד מהם הילד הופך לדמות פעילה בעצמו, הלוקחת חלק בסיפור העלילה.

כך למשל יוכלו הילדים להשתתף בפעילות "ילדים ביער", בו יפגשו דמויות אהובות שיציבו בפניהם אתגר חברתי, יסייעו להם לפתור את הקונפליקט ביניהן ויבינו, תוך הנאה רבה, מדוע חשוב לכבד את האחר ולשתף פעולה יחדיו.

הביקור במוזיאון כולל גם ביקור בהדמיה פנטסטית של חייה של להקת הביטלס, המוזיקאים הגדולים בעולם, דרכם יוכלו הילדים ללמוד על מוזיקה, על אהבת האחר, תקשורת בין אנשים וגם יפתחו את הדמיון.

אזור הדרום: מכוורת יד מרדכי

היכן? קיבוץ יד מרדכי

ראש השנה הוא ללא ספק חג הדבש, וכדי ליהנות ממנו כמו שצריך – צריך להגיע למקום בו הדבש משחק תפקיד מרכזי בכל ימות השנה! בראש השנה, כמו גם ביתר חגי תשרי, מוזמנים הילדים והוריהם לפעילות נהדרת ונוטפת דבש, הכוללת אפיית עוגות דבש, היכרות קרובה (אך לא קרובה מדי…) עם עולמן של הדבורים ושל הכוורן, על חריצותן המופלאה, הנאמנות המוחלטת שלהן, הסדר המדויק בו הן עובדות ועל ה"מפעל" האדיר שהן מקיימות – הכוורת, סיור בטרקטור ברחבי הקיבוץ הכולל היכרות עם חיי הקיבוץ – הרפת, הפקת החלב ואיך כל זה קשור לסיפורו של קיבוץ יד מרדכי וגם היכרות עם קיבוץ יד מרדכי בדרך חוויתית ומרתקת, באמצעות אוסף מקסים ומיוחד במינו.

מערכת עגליס