הטיפים שלנו

פעילויות עם הילדים בחורף

אין תגובות מערכת עגליס 21/12/2017

הגיע החורף, מתחיל להחשיך מוקדם, ובשעה חמש נדמה שהשעה היא כבר שמונה בערב. לכאורה היינו מצפים שזה יגרום לקטנטנים לרצות לישון מוקדם יותר, אך אם זה לא המצב, להלן כמה הצעות לבילוי משותף.

כשהגשם יורד

גשם הוא דבר מבורך. על כך אין עוררין. אלא אם כן אתה הורה לילדים קטנים שעוד רגע מתחילים לטפס על קירות הבית. כדי לא להגיע למצב הזה, אפשר פשוט לאסוף את כל הסדינים בבית ולבנות לקטנטנים אוהל. לצורך משחק זה נדרשים רק כמה כיסאות, שמיכות קיץ או סדינים, חוטים ואטבי כביסה. מי שרוצה יכול להוסיף גם שרשרת של נורות צבעוניות בצורות שונות וקישוטים ישנים של סוכות, והנה – יש לכם דרך נפלאה להעביר את אחר הצהריים. מי שכבר עבר את הגיל, זה הזמן להוציא מהארון את כל ערכות היצירה שהילד קיבל ביום ההולדת האחרון.

כשבחוץ יש שמש

אז נכון שהגיעה עונת החורף, אך אם להודות על האמת, זהו חורף ישראלי. לשמחתנו הרבה, החורף בארץ ידידותי מאוד לילדים ולהורים, וגם בו ניתן עדיין ליהנות מימים נעימים שבהם השמש מציצה החוצה. בימים אלו זה בדיוק הזמן לצאת לטיול קצר מחוץ לבית. מכיוון שילדים הם עם סקרן, החורף היא הזדמנות נפלאה להכיר להם את עולם החי, ובשביל זה לא צריך לנסוע רחוק. מספיק להגיע בסיטי מיני לגינה הציבורית ששם בוודאי תמצאו חלזונות, נבטים חדשים ולעתים אפילו קיפודים קטנים וחיות אחרות. אפשר גם לנעול את המגפיים החדשות ולהשיט בשלוליות אוניות מניירות צבעוניים.

ספר לי סיפור

החורף הקר הוא הזמן המושלם להכין כוס שוקו חם, להוריד מהמדף ספר ילדים אהוב ולשבת לקרוא ביחד. כמובן שאם אתם מוכנים לשלם, אפשר במקום זאת, לתת למישהו אחר להקריא את הסיפור; חנויות ספרים רבות כבר הפנימו את הפוטנציאל העסקי, והם מציעות לקהל ההורים שעות סיפור שאותן מעבירים בדרך כלל מוכרי ספרים בעלי שאיפות להשתלב בעולם התיאטרון. לעתים תתבקשו לשלם תשלום סמלי עבור ההשתתפות בתענוג, אך בדרך כלל מדובר בשקלים בודדים. יש מי שמעדיף להגיע לשעת הסיפור בספרייה המקומית של העיר שפעמים רבות כוללת גם משחקייה מאובזרת כראוי. לאחר שהחנתם את העגלה במקום המיועד לעגלות לתינוקות, ניתן לבלות בכיף בסיפריית הילדים בקריאת סיפורים, במשחק ובהפעלות נוספות שניתן למצוא שם לעתים קרובות.

תרבות לקטנטנים

מיציתם את האפשרויות הרגילות ואתם רוצים פעילות שיש לה ערך מוסף? הגיע הזמן אולי לבקר באחד המוזיאונים המיועדים במיוחד לילדים. מוזיאון חולון למשל מקיים פעילויות שוטפות ומתחלפות לכל אורך עונת החורף, וניתן למצוא הפעלות המותאמות לקבוצות גיל שונות. לפעוטות בגיל שנתיים וחצי עד ארבע קיים למשל מסלול מיוחד המספק גירויים המתאימים לגילם, ואילו הילדים הגדולים יותר יכולים לצפות בתערוכות השונות ולהשתתף בסדנאות מגוונות. ילדים גדולים וסקרנים מוזמנים גם למוזיאון המדע בחיפה שבו מאות מוצגים מעוררי סקרנות המלמדים את הקטנטנים על העולם שסביבנו.

 

 

 

 

 

מערכת עגליס