הטיפים שלנו

צעצועים לילדים – טיפים לבטיחות

אין תגובות מערכת עגליס 29/10/2017

כאשר מציעים לילד או לפעוט צעצוע, מצפים ממנו שייהנה משעה של משחק ושעשוע. האם ווידאנו כי אין סיכונים, והצעצוע לא עלול לגרום לנזקים??

בטיחות ילדינו היא מעל הכול. זה נמצא בראש מעייננו בענייני תזונה. אבל לעיתים כאשר הילד עסוק במשחקים אנחנו עשויים לשכוח מכך. וזה עלול להיות מסוכן. לכן חשוב לבדוק את סלסלת הצעצועים של התינוק ולוודא כי אין שם מוצרים שעלולים להזיק או לסכן את חייו של התינוק. כל הורה וכן כל מי שתינוקות או ילדים נמצאים תחת חסותו, חייב לדעת את הדברים ולבדוק זאת לעומק. אז על מה צריך להתבונן כשנכנסים לחנות מוצרי תינוקות?

כיצד מוודאים שהצעצועים בטיחותיים לילדים?

תקני בטיחות – קיימים תקנים המגדירים מהו צעצוע בטיחותי. את זה יש לבדוק על הרשום בפרטי המוצר. פעמים זה רשום רק על האריזה החיצונית של הצעצוע, ופעמים על התווית המוצמדת לצעצוע. שם יהיה רשום האם הצעצוע עונה על דרישות התקן. בחרו רק צעצועים תקניים שנבדקו על ידי מכון התקנים ואושרו לשיווק ולשימוש. יבואני צעצועים אמינים לא יסחרו בצעצועים שאינם מתאימים לדרישות התקן. על כך עליכם לשים לב כבר בעת הקניה.

התאמה לגיל – צעצועים צריך להתאים לגיל הילד. כיוון שצעצוע שאינו מתאים לגילו של הילד עלול לסכן את חייו. גם פרט זה רשום ברוב המקרים על האריזה של הצעצוע. גם אם יש בידכם צעצוע ללא האריזה, תוכלו לבדוק בעצמכם ולוודא כי החפץ מתאים לגיל הילד. ככל שהילד קטן יותר, יש לאפשר לו לאחוז רק צעצועים רכים ללא פינות או קצוות. כמו כן יש לוודא כי צעצוע אינו כולל חלקים קטנים או מתפרקים שעלולים לסכן אותו. חלקים קטנים מהווים גורם מסכן שעלול לפגוע בבריאות של הילד ולסכן את חייו.

בלאי – כל צעצוע עלול להישבר או להיקרע. יש לדעת כי צעצוע שבור או קרוע עלול לסכן את הילד גם אם הוא עמד בתקני הבטיחות כאשר נרכש. זו הסיבה לכך שיש לבדוק מעת לעת את הצעצועים שהילד שלכם משחק בהם, ולהוציא מהארגז את אלו שכבר סיימו את תפקידם. מוצרים מתפוררים, צעצועים פרומים או חלקים שבורים – חובה להרחיק מהילד.

ניקיון – תינוקות רכים מכניסים אל תך הפה את הצעצועים כחלק בלתי נפרד מההתפתחות הטבעית המופלאה שלהם. חשוב לדעת שלכלוך ופסולת אינם תורמים לבריאות של התינוק יתר על המידה. אמנם למנוע ממנו את הכנסת החפצים לתוך הפה אי אפשר, וגם אין צורך. אך כיבוס או רחיצת הצעצועים מעת לעת עשויה להועיל ולמנוע הצטברות של חיידקים.

בחרו צעצועים איכותיים ובטיחותיים לילד שלכם. אם כי בכך אין די. עקבו אחר הצעצועים וודאו כי הם לא בלו או נשברו במהלך השימוש, ובגין כך הם מסכנים את הילד.

מערכת עגליס