הטיפים שלנו

צעצועים ממונעים לילדים

אין תגובות מערכת עגליס 19/07/2020

חלומו של כל ילד הוא שיהיה לו איזה צעצוע ייחודי ומיוחד יותר משאר החברים. חלום זה אינו מתגשם לעיתים קרובות כל כך, אם בשל הגבלות תקציביות של ההורים או סתם כי "לא הכול מגיע לו…" 

אחת מקבוצות הצעצועים המיוחדים שקיימים לילדים, אלו הצעצועים הממונעים. צעצוע ממונע שמאפשר לילד לחוות מקרוב את עולמם של המבוגרים אך בהתאמה למידות הגוף שלו ובהתאם לגילו.

צעצועים ממונעים – לאיזה גיל זה מתאים?

קיימת קשת רחבה של סוגי צעצועים ממונעים לילדים כשכל אחד מהסוגים מותאם לטווח גילאים אחר. במחשבה ראשונה ניתן להסיק כי צעצועים אלו אינם מיוצרים עבור תינוקות או ילדים בגיל הרך, אך לבטח תופתעו לשמוע שכיום מייצרים כלי רכב ממונעים בעלי עוצמה נמוכה שמתאימים לילדים בגיל הרך – עד שנתיים. כמובן שיש את הצעצועים המשוכללים יותר ובעלי עוצמה חזקה שלא מתאימים לגילאים אלו, אבל ניתן בהחלט לרכוש צעצוע ממונע לילדים בכל גיל.

הצעצועים הממונעים בעלי וולט נמוך, יתאימו לילדים צעירים עד גיל שנתיים שהם בעלי משקל נמוך ולעומתם, אלה בעלי רמת וולט גבוה יותר, יתאימו לילדי בוגרים עם משקל יותר גבוה. כמו כן, חשוב מאוד להביא את הילד למקום הרכישה על מנת שיתנסה בהפעלת הצעצוע בכדי לוודא שהוא אכן מתאים למידות הילד והוא מצליח להפעיל אותו כמו שצריך ולשלוט בו בצורה מלאה.

טווח המחירים של צעצועים ממונעים

בבואכם לרכוש צעצוע ממונע לילדכם, חשוב שתקציבו לכך סכום מוגדר מראש על מנת שלא תתפתו לרכוש צעצועים במחירים שהם מעבר ליכולת הכספית שלכם. טווח המחירים של הצעצועים הממונעים הינו גדול מאוד ונע בין כמה מאות לכמה אלפים. כן, כן, מחירו של צעצוע ממונע לילד יכול להגיע אף לעשרת אלפים שקלים ויותר. ובדיוק לכן, חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים בבואכם לחנות הצעצועים, ולהתכונן לכך כמו שצריך.

מחירם של הצעצועים הממונעים מושפע משלושה פרמטרים עיקריים – 

סוג הצעצוע – מכונית, טרקטורון, ג'יפ או אופנוע. 

רמת הספק המנוע – שמהווה למעשה את מקור האנרגיה וההנעה של הצעצוע. 

רמת הוולט – הפרמטר שמשפיע על מהירות הנסיעה, עוצמת הצעצוע ואף מציין את גודל הרכב.

בנוסף, ישנו גם את פרמטר המיתוג. צעצועים ממותגים נמכרים במחירים גבוהים בהרבה לעומת צעצועים מחברות פשוטות ולא ממותגות.

היכן תמצאו את הצעצועים הממונעים?

את הצעצועים הממונעים ניתן לרכוש בחנויות הצעצועים השונות ולמעשה אפשר לומר כי כל חנות צעצועים גדולה שמחשיבה את עצמה ליוקרתית, תחזיק ברשותה מלאי של צעצועים ממונעים למכירה. אך עם זאת, חשוב לזכור כי צעצוע ממונע חייב להיות איכותי ובטיחותי כדי למנוע מצב של התהפכות כלי הרכב, התלקחות המנוע וכיוצא באלו. ולכן, יש לשים לב כי הצעצועים שאתם רוכשים הינם מיצרנים מוכרים, בעלי תו תקן וכמובן מגיעים עם תעודת אחריות.

 

מערכת עגליס