הטיפים שלנו

ריהוט לחדרי תינוקות – כך תבחרו נכון!

אין תגובות מערכת עגליס 08/04/2015

 

בבסיסו של כל חדר תינוקות, באשר הוא, עומד הריהוט. ואכן, המשפחה הישראלית הממוצעת משקיעה את מיטב המאמצים, כמו גם הכספים, ברכישת רהיטים איכותיים, שחלקם אף משמש את התינוק למשך שנים ארוכות. המאמר הבא נועד להעניק לכם, ההורים העתידיים או הטריים, מספר טיפים שיסייעו לכם לבצע את הבחירה המושכלת ביותר.

 

מילת המפתח: בטיחות

 

חדר התינוקות צריך להיות, במידה לא מבוטלת, הבטוח ביותר עבור הילד. הדבר נותן את אותותיו על הבחירה של ריהוט לחדרי תינוקות, כאשר מטרת של ההורים צריכה להיות אחת: בחירה ברהיטים אשר מחזיקים בתו התקן הישראלי. חשוב לזכור את חשיבות המשימה שמונחת כאן על כף המאזניים, והיא גידול הילד בבטחה.

 

כדי ללמוד על החשיבות של תו התקן צריך לראות מה בודקים על מנת להעניק אותו. התשובה הפשוטה היא שלא מעט דברים: חוזק ויציבות, איכות חומרי הגלם, הימצאות מרווחים בטיחותיים ברהיט, הימנעות מפינות או חלקים חדים  – והרשימה עוד ארוכה. לצד תו התקן, חשוב לסקור את הרהיט באופן ישיר ולראות כי אכן אין בו פגם נקודתי כלשהו.

 

ריהוט הוא רכישה לשנים ארוכות

 

הליך ההתבגרות של התינוק הוא הליך מרגש, הכולל בתוכו שורה ארוכה של שלבים. הנקודה החשובה היא שמומלץ בהחלט שהרהיט שנבחר, כיאה לעלותו ולתפקידים שלו, ייקח חלק בכל אחד מהם. במילים אחרות: הרהיט צריך להיות עשוי מהחומרים העמידים והאיכותיים ביותר שניתן לצפות להם, דוגמת עץ מלא.

 

בתחום זה, מה שזול עלול להוכיח את עצמו כיקר פי כמה. לכן, מומלץ שלא להתפשר בדגם הרהיט, כאשר ישנן חברות המאפשרות השכרה של רהיטים מסוימים לפרקי זמן שונים – מה שמאפשר את החיסכון הכלכלי המתבקש.

 

לכל חדר, יש את הרהיטים שלו

 

ההתאמה של הרהיט למאפייני החדר צריכה להיות לא פחות ממושלמת. הפרמטר הנחשב למרכזי, מהבחינה הזו, הוא שטח החדר, שאינו מובן מאליו כלל: חדרי תינוקות אינם בהכרח הגדולים ביותר בבית, ונדרשים בהם לא מעט רהיטים – אך גם שטחי אחסון. חשוב למלא את החדר בכל מה שדרוש, אך להימנע מעומס יתר. אין לשכוח שהחדר צריך להיות נעים ולאפשר גם משחק לילד עם הוריו, משלב מסוים.

 

לא ניתן להוציא את העיצוב מהתמונה

 

בחירה של רהיטי תינוקות היא, במידה לא מבוטלת, שאלה של עיצוב. ההורים בוודאי ירצו ליצור עבור הילד שלהם את הסביבה הנעימה, האסתטית והמרגיעה ביותר, והיבטים אלה צריכים להילקח בחשבון ברהיטים עצמם. מבחינת הגוונים, ניתן בהחלט להתאים את הצבעים למין התינוק (ורוד או תכלת נחשבים מתאימים מאד לבנות), או לחילופין לבחור בצבעים נייטרליים.

 

ניתן לטעון בפה מלא כי רהיט מוצלח יהיה כזה המשלב היטב בין ההיבט האסתטי שלו לבין זה הפרקטי. בבחירה שלו, לכן, יש לשים לב על אופני השימוש, היתרונות שהוא מגלם (רהיט בעל מספר פונקציות מסייע מאד לחיסכון במקום בחדר, למשל) וההתאמה שלו לשלב ההתפתחותי של הילד.

 

מערכת עגליס