הטיפים שלנו

ריהוט מיוחד לחדרי ילדים

אין תגובות מערכת עגליס 27/07/2017

כיצד כדאי לרהט

אין דבר מרגש יותר מבחירה של ריהוט חדש לתינוק הצפוי לבוא. הריהוט הראשוני לתינוק אינו רב וכולל בדרך כלל שידת החתלה ומיטת תינוק. מכיוון שמיטת תינוק היא גדולה יחסית עבור הרך הנולד, ואינה בהכרח ניידת, יש הורים הבוחרים לרכוש גם עריסה קטנה שאותה ניתן לשים לצד המיטה. כך יהיה גם נוח יותר לקום בלילה לתינוק. ובהתחלה יהיה כמובן צורך לקום לא מעט. השידה ומיטת התינוק ישמשו אותו שנים בודדות, ועל כן ישנם הבוחרים ללוות מבני משפחה אחרים ריהוט זה. יחד עם זאת, כשמקבלים רהיטים שאינם חדשים חשוב לשים לב שאכן לא חסר אף חלק או אף בורג המחזיק את הרהיט. כך או כך, כיום ניתן לרכוש רהיטים אלו במחיר מוזל, רהיטי טל למשל מציעים עסקה משולבת לשידת תינוק ולמיטה.

בחירה בסגנון המתאים

הורים רבים מתלבטים בשאלה באיזה סגנון ריהוט לבחור. מכיוון שהילד אינו יכול לגלות את העדפותיו, מסתמכים ההורים על טעמם שלהם. אף על פי שמדובר בריהוט זמני מומלץ בכל זאת להתאים אותו לסגנון של הבית. גם אם מדובר בריהוט זמני, אין סיבה שיהיה זה ריהוט שאינו מוצא חן בעינינו. בחנויות ניתן למצוא סגנונות רבים ומגוונים. מי שבוחר שלא לדעת את מין היילוד, או שמעוניין בריהוט נטרלי, יכול תמיד לבחור בריהוט בצבע לבן ובעיצוב קלאסי. שידה לבנה בקווים נקיים יכולה לשמש את בני המשפחה גם בהמשך. מי שרוצה לעומת זאת ליצור בחדר הילדים אווירה צבעונית יותר להתרשם מהמבחר הקיים בחנויות של מוצרים לתינוקות. בחנויות אלו ניתן למצוא שידות החתלה בגדלים ובעיצובים שונים, וניתן לבחור את הצבע ואפילו את סוג הידית. גם את מיטות התינוק ניתן למצוא בדגמים שונים כך שיש אפשרות לבחור את העיצוב המתאים ביותר לדרישות ההורים.

אביזרים נלווים

לאחר שנעשתה הבחירה הראשונית של הרהיטים כדאי מאוד להוסיף "טאצ'ים" קטנים שיהפכו את העיצוב לאישי הרבה יותר. למיטת התינוק ניתן להוסיף למשל מגן ראש המקיף את הלול ושומר על התינוק. מגני בד אלו ניתן למצוא בעיצובים מגוונים ולא פחות חשוב – ניתן לכבס אותם בקלות במכונת הכביסה. מומלץ גם לרכוש מספר סטים של מצעים למיטה. תינוקות כידוע פולטים לא מעט, ולכן כדאי לדאוג למלאי מספק. את רכישתו של מזרן הפעילות ניתן לדחות אולי, או לרמוז לדודה שתקנה במתנה, אך לעומת זאת, כדאי להכין מראש גם שמיכה וגם מלאי מכובד של חיתולי טטרה. תינוקות פולטים הרבה כבר אמרנו?

כמה טיפים לסיום

אף על פי שתשעה חודשים הם זמן רב לקבלת ההחלטה, לא מומלץ לדחות את הבחירה בריהוט לרגע האחרון. כדאי להגיע לחנות לבחור את הריהוט כמה חודשים לפני המועד הצפוי. הריהוט מוכן באופן אישי עבור כל לקוח ולכן יש לקחת בחשבון שייקח כחודש להכין אותו. מי שאינו מעוניין לקבל את הריהוט לביתו לפני הלידה, יכול להירגע – רוב החנויות יביאו אליכם את הציוד המבוקש לאחר ההודעה על החזרה מבית החולים בידיים מלאות.

 

מערכת עגליס