הטיפים שלנו

תוכניות טלוויזיה מומלצות לילדים

אין תגובות מערכת עגליס 17/09/2020

הורים רבים משתדלים להגביל את משך הזמן שהילדים שלהם מבלים מול המסך. הדאגה הזאת כמובן מובנת, ורצוי לוודא שהילדים נחשפים לשלל פעילויות המאפשרות להן להתפתח באופן תקין. אך בגיל מסוים, הטלוויזיה הופכת להיות חלק מהחיים החברתיים של הילדים – תחום עניין נוסף המחבר ביניהם לבין החברים שלהם. מלבד זאת, תוכניות טלוויזיה יכולות להיות אמצעי לימוד נוסף, והמוצלחות שביניהן יצליחו לגרות את הסקרנות הטבעית של הילד ויעודד אותו ללמוד עוד על הנושאים המעניינים אותו. אז מהן תוכניות הטלוויזיה המומלצות לילדים? כל הפרטים במאמר הבא.

הקלאסיקות

התוכניות הקלאסיות הן הזדמנות מצוינת לבילוי משותף של ההורים והילדים, וחלק גדול מהתוכניות רלוונטיות גם היום. תוכלו לדוגמה לצפות עם הילדים בתוכניות הבאות:

  • החיים והיה היה: כמעט כל הילדים גדלו על התוכניות הללו. "החיים" מסייעת להסביר לילדים באופן פשוט ונגיש על גוף האדם, ואילו התוכנית "היה היה" מעשירה את מאגר הידע הכללי של הילד ומאפשרת לו להכיר מאורעות היסטוריים מרכזיים ששינו את העולם. סדרת "החיים" יכולה להתאים כבר לבני 5 ומעלה, אבל "היה היה" מורכבת קצת יותר ולכן לרוב תתאים לילדים גדולים יותר.
  • המומינים: גם תוכנית זאת אהובה על ילדים והורים כאחד. הקטנים יהינו בעיקר מההרפתקאות של הדמויות והאווירה הקסומה ששורה על התוכנית, והמבוגרים גם ישימו לב למסרים העמוקים יותר שאולי התעלמו מהם בצעירותם.
  • דרדסים: סרט הדרדסים החדש שיצא בשנת 2011 הוכיח כי הדרדסים עדיין אתנו. הסדרה הקלאסית הזאת, עם הפתיח הבלתי נשכח של שפרירה זכאי, רלוונטית גם היום ותספק לילדים (ולכם) שעות ארוכות של הנאה.

תוכניות שהורים פחות מכירים

נכון, תמיד כיף לחזור לקלאסיקות, אך סביר להניח שהילדים שלכם ישמחו גם לראות תוכניות חדשות יותר. אז הנה – רשימה קצרה של כמה תוכניות מומלצות:

  • מגלים עם דורה: מסדרה זו אפשר ליהנות כבר מגיל שלוש. גיבורת הסדרה היא חוקרת שיוצאת להרפתקאות, ו"על הדרך" גם מלמדת את הילדים מעט אנגלית.
  • ילדי בית העץ: סדרה זו מתאימה לילדי בית הספר היסודי, ועם קצת מזל אולי היא תעודד את הילדים שלכם לקרוא את סדרת הספרים הנושאת את אותו השם.
  • להציל את חיות הבר: זוהי סדרה תיעודית שתאגיד השידור הפיק בשיתוף עם הספארי ורשות הטבע והגנים. היא מאפשרת לילדים להכיר מקרוב את חייהן של החיות וללמוד על התפקיד החשוב שממלאים וטרינרים, מתנדבים ומטפלים.

שתי המלצות לסיום

מלבד התוכניות שציינו לעיל, ישנן תוכניות רבות נוספות שעשויות להתאים לילדים שלכם. אך כדי שתוכלו ליהנות מהצפייה, שימו לב לשתי ההמלצות הבאות:

  • הגדרות אבטחה: הטלוויזיה, הטאבלט והמכשירים הניידים הפכו לחלק מרכזי בחיים שלנו, והם כוללים תכנים רבים שחלקם אינם מתאימים לילדים. לכן, כדי למנוע חשיפה של הילד לתכנים ספציפיים ניתן להגדיר בטלוויזיה קוד הורים או לקבוע הגדרות אבטחה שיימנעו מהילד גישה לאתרים מסוימים.
  • גם בדרכים: תוכניות טלוויזיה יכולות ללוות את הילדים גם מחוץ לבית, אם לדוגמה אתם יוצאים לנסיעה ארוכה לצורך חופשה משפחתית, הילדים יוכלו לצפות בתוכניות גם מתוך בוסטר לרכב. מכיוון שלא בכל אזורי הארץ ישנה קליטה ברמה הנדרשת, מומלץ להוריד מראש את התוכניות המבוקשות וכך הילדים יוכלו לצפות בתוכניות האהובות שלהם דרך הטאלבט וההורים יוכלו לנהוג ברוגע ולהגיע בשלום ליעד.

מערכת עגליס