הטיפים שלנו

תינוק על המטוס! על ההמראות (והנחיתות) שבטיולי אוויר

אין תגובות מערכת עגליס 02/12/2014

 

אחרי תשעה חודשים מפרכים, לידה מתישה והמון רעשי רקע, מצאתם את הזמן לקחת אוויר, להתאגד ו… לטוס: אמא, אבא ותינוק קטן. זו תהיה הפעם הראשונה שתקחו את התוספת החדשה אתכם ביחד לטיול בחו"ל. מרגש, ללא ספק, אבל חשוב שתדעו: יש להצטייד בהתאם.

לפני העלייה למטוס

אם עד היום קפיצה קטנה לחו"ל הייתה עבורכם עניין של כמה תיקים על המסוע, גיחה בלתי מתחייבת לדיוטי פרי ומיד אחריה נזילה נונשלנטית למטוס, התינוק החדש עשוי לשנות לכם את התכניות. הוא אמנם קטן אבל הוא עוד נוסע שמתלווה אליכם, הוא מאד זקוק לכם, הוא עושה רעש ובאופן כללי הוא עוקב אחרי כל תנועה שלכם. האחריות על הנוסע השמיני הקטן שלכם היא אדירה, ותשומת הלב שלכם צריכה להיות מופנית בראש ובראשונה אליו. המצלמה המדהימה או מעיל העור המהמם ייאלצו לעבור למקומות השני והשלישי במדד הרגישות שלכם הפעם.

הקפידו להביא אתכם תעודת לידה בינלאומית כמו גם דרכון – התינוק שלכם הוא אמנם קטן אבל הוא עדיין אזרח העולם, וככזה עליו להצטייד בכל המסמכים הדרושים.

זה ברור שאתם מאד דואגים לקטן שלכם, והנטייה היא להלביש אותו במיטב המחלצות וכמה שיותר מהן. אבל כמדובר בהלבשה למטוס, כדי לעבור למצב רוח קליל בהרבה. הלבישו את התינוק בביגוד נוח ובעיקר קל להחלפה – למקרה של צורך בהחלפת חיתול. הרבה יותר קל להוריד מכנסי טריינינג או בד מאשר להסתבך עם פפיון, שלייקעס, גטקעס, מגפיים גבוהות ושאר פרטי ביגוד שלא בדיוק תוכננו לאמא המחליפה ולתינוק המוחלף, בטח שלא לפני עלייה לטיסה או במהלך הטיסה עצמה.

אנחנו ממריאים…

אחד הפחדים הגדולים ביותר של הורים עם תינוקות בטיסה הוא הלחץ באזניים בזמן המראות ונחיתות המטוס. טיפ קטן בשביל להתמודד עם הלחץ – תרתי משמע : נסו להאכיל את הקטן שלכם בזמנים הקריטיים. פעולת הלעיסה תרגיע ותסייע בהפחתת הלחץ על האוזניים.

במהלך הטיסה

למרות שזה יכול להיות רעיון מעולה לסטארט אפ, אין עדיין טיסות לתינוקות בלבד. מטוס הוא כלי רכב לא הכי נוח, בלשון המעטה, לא לכם ובטח שלא לתינוק שלכם. המטוס צפוף, מחניק, אטום ובניגוד לנסיעה במונית, אי אפשר פשוט לעצור ולרדת. בניסוח פחות עדין – אתם תקועים אחד עם השני ועם שאר הנוסעים למשך כל הטיסה. זה יכול לקחת שעה, או ארבע, או 13 שעות. איזה כיף, זמן משפחה.

ראשית, כדאי להצטייד מראש בסל-קל. זאת משום שחברות תעופה רבות לא דואגות למושב מיוחד לתינוק שלכם. אל תדאגו, לא תקבלו מבט זועף מהדיילת. להיפך – האינטרס שלילד יהיה נוח וטוב במהלך הטיסה הוא אינטרס שלה ושלכם ביחד, וסל-קל איכותי מתוצרת סייבקס יספק את הנוחות המיטבית לתינוק ואת השקט לכם.

הכינו לכם תיק קטן המיועד במיוחד לבידור הקטנצ'יק שלכם במהלך הטיסה. בהתאם לגיל הילד, הכניסו לתיק צעצועים ובובות, או אפילו אייפד אליו תטעינו מראש משחקים והפעלות שיתנו לכם ראש שקט ולילד תעסוקה ורוגע. התנחמו בעובדה שכשהילד לא מתעסק עם האייפד, יהיה  לכם מספיק זמן לשבור שיא בקנדי קראש.

מאחלים לכם טיסה נעימה!

מערכת עגליס