הטיפים שלנו

תיק ליציאה עם התינוק – מה חשוב?

אין תגובות מערכת עגליס 19/10/2017

נוחות מעל הכול

יציאה מהבית עם תינוק עשויה להיות אתגר לא קטן, במיוחד עבור הורים חדשים שעדיין לא סיגלו לעצמם את שגרת הטיפול בילד. הוריים טריים נתונים ללחצים רבים, וזוכים לשעות שינה מעטות, כך שגם משימה פשוטה יחסית כמו הכנת התיק ליציאה מהבית נראית מורכבת. הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא כי התיק חייב להיות נוח לשימוש עבור ההורים. תיק טוב גם צריך להיות מונח היטב על הטיולונים שבהם משתמשים בני המשפחה. אין טעם לבחור בתיק שיש צורך להיאבק כל פעם מחדש בתלייתו על העגלה. בחנות למוצרי תינוקות קיימים מגוון רחב של תיקים המותאמים לסוגי העגלות השונים ומומלץ להגיע עם העגלה לחנות כדי לוודא כי אכן התיק מתאים לה. אם חברים או בני משפחה מציעים לקנות עבור ההורים את התיק, כדאי שההורים ייגשו קודם לחנות, יבחרו את התיק ולאחר מכן ידווחו באיזה תיק הם מעוניינים. לעתים כאשר מקבלים מתנה נוטים שלא להחליף אותה, וכך ההורים עלולים להיוותר עם תיק שאינו מתאים.

עושים סדר

מעבר לנוחות בהלבשת התיק על הטיולון, חשוב מאוד כי השימוש בתיק עצמו יהיה נוח להורים. לכל אחד הדרישות שלו, אך ישנן מספר נקודות שכדאי לשים לב אליהן. ראשית, מומלץ מאוד שלתיק יהיו מספר תאים פנימיים שיאפשרו לשלוף ברגע הנכון את החיתול ואת המגבונים במהירות ובקלות. תיק הכולל מספר תאים יאפשר להורים לסדר את הפריטים באופן בולט ונגיש כך שלא יהיה צורך "להפוך" את כל התיק כדי למצוא את הפריט המבוקש. בתיקים רבים ניתן גם למצוא תאים חיצוניים שבהם ניתן להשתמש לאחסון אותם מוצרי תינוקות שבהם עושים שימוש תכוף. בקבוק המים למשל מומלץ שיהיה מקדימה, וגם את המוצץ כדאי לאחסן בתא נפרד ונגיש כדי שבעת הצורך, כשהתינוק לא יפסיק לבכות, יהיה ניתן לצמצם למינימום את אי הנוחות של התינוק ושל ההורים.

דברים שאסור לשכוח

הורים רבים מתלבטים אילו דברים חשוב שיהיו בתיק של התינוק. בדרך כלל הורים טריים לתינוק קטן ניתן לחלק לשני סוגים – אלה שמביאים יותר מדי ואלה שמביאים פחות מדי. ישנם הורים שלצורך יציאה של שעה מהבית מציידים את התיק בשלושה בקבוקים, עשרה צעצועים, שתי שמיכות וכמות בגדים שמספיקה לסוף שבוע שלם. מנגד הורים רבים יוצאים מהבית כשבידם המוצץ בלבד. שתי השיטות הללו כמובן אינן אפקטיביות. הורים שממלאים את התיק בפריטים רבים מדי, לא יימצאו דבר כשיתעורר הצורך, ומי שמביא עמו מעט מדי ייאלץ מהר מאוד לחזור לביתו עם הילד הצורח. כדי שהתיק יהיה פונקציונלי יש לצייד אותו בהתאם למשך זמן היציאה מהבית. ליציאה קצרה יספיק בקבוק אחד, קופסה קטנה שבה מנה של מזון לתינוק, לא יותר משני סטים של בגדים להחלפה, חיתולים, מגבונים וכשני צעצועים. יציאות ארוכות יותר מחייבות היערכות אחרת, אך גם במקרים אלו, חשוב לוודא כי התיק אינו עמוס מדי וכי ניתן למצוא בו בקלות את הפריט המבוקש.

מערכת עגליס