הטיפים שלנו

תכנון חדר לתינוק- כל מה שרציתם לדעת

אין תגובות מערכת עגליס 18/12/2013


תכנון חדר לתינוק הינו אחד מהדברים החשובים ביותר אותם יש לדעת וליישם טרם הולדת התינוק.

חשיבות השינה בחדר

 

החודשים הראשונים בחייו של התינוק יעברו עליו בשעות שינה מרובות וחשוב מאוד ליצור עבורו את אותו חלל נעים ושקט בו הוא יוכל לישון בבטחה. הנקודות עליהן יש לשים דגש הן:

  • מיקום בבית- הדבר הראשון עליו יש להחליט הוא איזה חדר ישמש את התינוק. הבחירה הנכונה ביותר תהיה בחירה של החדר הקרוב לחדר השינה של ההורים. בצורה זו הנגישות לחדר תהיה מהירה ותהיה אפשרות לשמוע כל בכי או קושי אחר של התינוק.
  • מיקום בחדר- חשוב מאוד לבחור להציב את המיטה בקרבת קיר פנימי של הבית ולא חיצוני. דבר זה יבטיח כי לא תהיה סכנה של קור או רטיבות מהקיר.
  • מיטה- חשוב לקנות מיטה בעלת תו תקן. דבר זה יבטיח להורים כי המיטה בנויה מחומרים שאינם רעילים, כי היא אינה בנויה בצורה מסוכנת (קצוות חדים של המיטה) וכו'. דבר זה תקף גם לגבי המזרן של המיטה והמצעים המיועדים לתינוק.

 

תכנון של אחסון בחדר התינוק

 

הנושא החשוב הבא לאחר ריהוט השינה של התינוק הוא נושא האחסון של דברי התינוק. כאן חשוב מאוד לקנות את הרהיטים הבאים:

  • שידת החתלה עם מגירות- חשוב לוודא כי השידה כוללת גדלים שונים של מגירות אם מדובר על מגירות גדולות ועמוקות לאחסון מצעים ובגדים או מגירות צרות יותר לאחסון של גרביים וציוד החתלה. יש לבחור בשידה עם פינות מעוגלות וזאת על מנת להבטיח כי הילד לא יחליק וייפול. מומלץ למקם את שידת ההחתלה ליד חלון אך לא מתחתיו וזאת על מנת לזכות באור יום אך לא לחשוף את הילד למשב אוויר חם או קר שאינו בריא לו.
  • ארון בגדים- ארון עם דלתות הזזה הינו אידיאלי לחדרי תינוקות. בצורה זו ניתן לחסוך מקום רב בחדר ולא לפחד כי כאשר התינוק יגדל דלתות הארון הנפתחות יעמידו אותו בסיכון. חשוב לקחת בחשבון כי ארון ילווה את ההורים והילדים לאורך שנים ולכן חשוב מאוד לבחור ארון עם מספיק מקום אחסון לצרכיו המשתנים של התינוק, הילד והמתבגר.

עיצוב החדר

 

הדרך הנכונה ביותר לתכנן את עיצוב חדר התינוק היא באמצעות חלוקת חללים בהתאם לפונקציונאליות שלהם. יש לתכנן פינת החתלה, פינת שינה ופינת צעצועים. חשוב לוודא כי כל החלקים מודולריים, כי יש מספיק שקעי חשמל, כי הצבע או הטפט הבהיר אותו בוחרים לחדר התינוק אינם רעילים וכי הם מתאימים גם לגילאים מאוחרים יותר של הילד. בנוסף, ניתן לקנות כסא הנקה שישמש את האם, להציב אהילים נעימים שמקרינים צורות של חיות או כל דבר אחר, מנורות מאסיביות על עמוד שמשדרות תאורה נעימה, לצבוע את החדר בצבעים שאינם רעילים (בסיס מים) ולדאוג שהחדר יהיה נעים מבחינת צבעים ואווירה ופונקציונאלי מבחינת כל מה שההורים צריכים על מנת להחליף לתינוק חיתולים, להלביש אותו ולהשכיב אותו לישון.

מערכת עגליס