הטיפים שלנו

איך למצוא תעסוקה לילדים בבית בזמן הקורונה?

אין תגובות מערכת עגליס 22/04/2020

חופשת הפסח הייתה אמורה להיראות אחרת לגמרי. משפחות רבות תכננו טיולים, ואילו אחרות כבר ציפוי לבלות את החג עם המשפחה המורחבת. אך התפשטותו של נגיף הקורונה יצרה מציאות חדשה ובלתי צפויה שכעת מאלצת אותנו להיות יצירתיים במיוחד עד לסיומה של התקופה המורכבת הזאת. אין זה פשוט להעסיק את הילדים מדי יום ולסייע להם להתמודד עם המצב הבלתי מוכר הזה, אך גם בבית אפשר לבצע פעילויות משותפות ואולי אף להגשים סוף סוף תוכניות שטרם הספקנו.

מסדרים את האלבום המשפחתי

אז נכון, אנחנו כבר כמעט לא מפתחים תמונות, אבל דווקא בגלל זה הטלפונים הניידים שלנו עמוסים בתמונות ובסרטונים שחלקם נמחקים או נאבדים כאשר אנחנו מחליפים את הטלפון שלנו. כעת זאת ההזדמנות שלנו לעשות קצת סדר, לברור בין התמונות ואולי אפילו להכין אלבום דיגיטלי של המשפחה. תוכלו לשבת ביחד עם הילדים, להעביר את התמונות למחשב ולהתחיל את הסדר. ראשית, כדאי למחוק תמונות מיותרות כגון צילום מקום החניה מהבילוי האחרון בקניון או צילומים של ילדים אחרים שנשמרו מקבוצת הווטסאפ של מסגרות החינוך. בשלב הבא, תוכלו לבחור את התמונות שמזכירות לכם את הרגעים הטובים ביחד – הגלידה שנמרחה על כל הפרצוף של הילד, הצעדים הראשונים של הקטנים והפעם ההיא שבה חשבתם שלעלות כולם על סירת פדלים זה רעיון מצוין. שבו ביחד, היזכרו ברגעים האלו ואולי גם תחשבו על כל הדברים שתעשו כשהתקופה הזאת תיגמר סוף סוף.

ספרינטים למאה מטר

נכון, אסור לטייל או להתקהל, אבל כל עוד מותר, אפשר לצאת לגיחות משפחתיות קצרות מחוץ לבית. אם יש לכם תינוקות מומלץ מאוד לצאת להתאוורר לזמן קצר עם עגלת תינוק, ואם יש לכם ילדים גדולים יותר תוכלו להכריז על תחרות ספורט. אם תרצו, אפשר אפילו להפוך את התחרות לאירוע מושקע עוד יותר; קחו דף A4, כתבו עליו מספר (לכל ילד מספר משלו), תנו להם לצבוע, להדביק מדבקות ואולי גם למצוא לעצמם כינוי מיוחד משלהם לכבוד התחרות. את השלט מדביקים על הגב או על החזה ו… מתחילים. למשקיעים באמת אפשר לסמן בגיר על המדרכה את תחילת המסלול וההורים יכולים לעמוד בקצה שלו עם סרט מנייר קרפ שרק יחכה למנצח.

חוזרים לקלאסיקות

אחד האתגרים הגדולים ביותר של כל הורה הוא שמירה על איזון בין שעות מסך לבין שעות פעילות. בימים כתיקונם, הילדים מבלים את שעות הבוקר במסגרות השונות, ובשעות אחר הצהריים הלו"ז כבר מתמלא מעצמו בחוגים וחברים. כעת, כשאפשרויות הבילוי מוגבלות, הורים רבים עוקבים בדאגה אחר העלייה בשעות המסך. זה הזמן להחזיר לשימוש את המשחקים הישנים והטובים. במשפחות עם תינוקות ופעוטות ניתן למצוא צעצועים בחנויות מוצרים לתינוקות, שיעודדו את הפעוט לנוע ולחקור את הסביבה, אך כאשר הילדים קצת גדולים דרושים פתרונות יצירתיים יותר. אפשר לדוגמה לבנות מסלול מכשולים בבית, להקים אוהל קטן או לשחק מחבואים. נסו להיזכר בכל אותם משחקים שליווי את כל תקופת הילדות שלכם – קלאס, קפיצה על חבל, חפש את המטמון (גם בבית) ועוד. ייתכן שתגלו כי בסופו של דבר הילדים מעדיפים לבלות אתכם מאשר להעביר עוד שעה מול המסך.

מערכת עגליס