הטיפים שלנו

10 השמות המגניבים ביותר לתינוקות 2014-2015

אין תגובות מערכת עגליס 28/11/2014

 

בחירת שם לתינוק היא אחת מההחלטות החשובות ביותר הנוגעות לרך הנולד. סקרים שנערכים מידיי שנה מראים שהשמות העבריים הקלאסיים הם הפופולריים ביותר ובאופן עקבי, בעוד שטרנדים מתחלפים באים והולכים, כמו בכל תחום אחר. מידיי שנה אנו עדים לגל של שמות שנהיים פופולריים בעיקר בזכות מפורסמים שונים, הן מהארץ והן מחו"ל. דוגמאות לשמות כאלה הם בר, אגם וסנדי.

בחירת שם לתינוק זו לא הבחירה האחרונה והחשובה שתעשי לקראת הלידה שלך. הבחירות הן רבות, מגוונות וחשובות, ולרובן השפעה מכרעת על השנים הראשונות של החיים עם התינוק החדש. בחירת ריהוט לחדר, למשל, הפכה בשנים האחרונות לתחום לוהט במשלב בין אסתטיקה ופילוסופיה, פרקטיקה ואווירה. גם בחירת עגלת תינוק מושלמת אינה עניין של מה בכך. היא מצריכה מחקר ומידע מקדים, בדיקה מדוקדקת ואפילו נסיעת ניסיון על מנת להבטיח לאת העגלה הבטוחה והנוחה ביותר הן לתינוק והן לך.

בחירת שם, לעומת זאת, היא בעלת השפעה ארוכת טווח ועשויה להוות נדבך חשוב בתהליך גיבוש הזהות העצמית של הילד. אז מה לבחור? את מה שמדגדג בבטן ומה שעושה לנו נעים לגלגל על הלשון, ובו זמנית לא מתחכם יתר על המידה. התחכמויות בבחירת שמות הן דבר טריקי – שכן שם מיוחד יכול להיות גורם מבדל לטובה ולרעה במהלך ההתבגרות של הילד, וחשוב לקחת את זה בחשבון.

קיבצנו לכן מספר המלצות וכיוונים לשמות מעניינים שאנחנו חושבים שהם גם יפים וגם קליטים. מוזמנות לשתף אותנו בשמות שאתן בחרתן לבייביז שלכן:

  1. אדל: שם בניחוח בינלאומי, שהתחזק מאד לאחרונה עם הפופולריות הגואה של הזמרת הנהדרת.
  2. יהלי: שם שמשלב בין תנ"כיות מובהקת, אבל עם טוויסט מודרני ועכשווי. מתאים גם לבן וגם לבת.
  3. שרי: שם מתוק כמו עגבנייה קטנה, שהיא גם המצאה ישראלית, אז פעמיים כי טוב.
  4. אביגיל: שם תנ"כי מלא פאתוס מצד אחד, ועדין ושברירי מצד שני.
  5. שירה – שם שניתן לביטוי במילעיל או מילרע, ובכך לחדד את ייחודו.
  6. יואב – שם תנ"כי לבן, מלא סטייל ויופי. שם של מישהו מלא בטחון עצמי וקסם אישי.
  7. אדם – שם שהוא גם תנ"כי וגם בינלאומי. מהשמות היותר מוצלחים ופופולריים לבנים.
  8. דין – שם שגם מקבל משמעות עמוקה בעברית (דין וצדק), וגם קורץ לחו"ל ולג'יימס דין.
  9. תום/טום – גם כאן, שם בעל משמעות נעימה בעברית ובו זמנית יכול להיות מובן בחו"ל. במידה ומעוניינים בשם עם נטייה עברית, כמובן שמומלץ לבחור בשם "תום".
  10. אורי – במובן של: האור שלי, שם מקסים שיכול להיות גם של בת וגם של בן. אבל הייחוד שלו מהווה גם את הבעייתיות שלו, וכדאי לקחת בחשבון שהוא יכול להיות מבלבל ביותר ולהוות תסכול לא קטן לילד (או לילדה) במהלך חייו (או חייה).

מערכת עגליס