הטיפים שלנו

10 טיפים להארכת תוחלת החיים של העגלה

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

עגלות לתינוקות ופעוטות הן מוצר חיוני המלווה אותנו ההורים במגוון מקומות ולרוב לאורך תקופה ארוכה. אם אתם רוצים לשמור על עגלת התינוק שלכם במצב טוב ואופטימאלי, להאריך את תוחלת החיים שלה כך שתוכל לשרת אתכם עוד שנים וגם בילדים הבאים – עליכם לתחזק אותה נכון ולשמור עליה בצורה הנאותה.

במאמר הבא ניתן לכם טיפים שימושיים כיצד להאריך את תוחלת החיים של עגלות תינוק.

1. ניקוי שגרתי ונכון של הבד

הבדים המשמשים כיום לייצור עגלת תינוק הם ללא ספק איכותיים, חזקים ונועדו לעמוד באתגרים ותנאי שימוש אגרסיביים. אך בכל זאת חשוב לנקות אותם באופן שגרתי (כמו שכל הורה לתינוק או פעוט יודע היטב…) ולעשות זאת נכון. ראשית יש לנקות מהבד אבק ולכלוך שניתן להסיר במברשת למשל, כעת נקו את הבד בעזרת מטלית עדינה, מים חמים ומעט סבון עדין – לא בחומרי ניקוי אגרסיביים! לסיום אפשר לנגב עם מטלית יבשה ולהשאיר לייבוש. כמו כן, תופתעו לגלות מה ניתן לנקות בעזרת מגבונים לחים!

2. אחסון הולם

למרות שהבדים של עגלות הם כאמור עמידים מאוד, חשוב מאוד לא לאחסן אותן בשמש או בגשם – תנאים אלו לאורך זמן יפגעו בבד, יחלישו אותו ויגרמו לפגמים אסתטיים. יש לשים את העגלה בתוך הבית או לכל הפחות במקום מוצל ומוגן.

3. ניקוי שלדת העגלה

רלבנטי בעיקר לעגלות עם שלדת מתכת. חשוב מאוד לנקות את השלדה של העגלה בעזרת מברשת או מים וסבון בהתאם לצורך – ולייבש היטב למניעת חלודה. מומלץ מאוד אחרי ביקור משפחתי בים למשל.

4. זו עגלה, לא ג'יפ…

על מנת לשמור על תוחלת חיים ארוכה של עגלות תינוק חשוב לזכור למה הן נועדו, לא מדובר על רכב שטח אלא על עגלה להסעת תינוק או פעוט בנוחות. השתמשו בעגלה במקומות ריאליים ואל תאתגרו אותה בתנאי שטח קשים ואגרסיביים מדי.

5. שימוש נכון בעגלה

כל עגלת תינוק מותאמת לרוב לגודל ומשקל מסוימים של הילדים. מאוד חשוב להשתמש נכון בעגלה מבחינת משקל הילד וגודלו המקסימאלי – לא להסיע ילד גדול וכבד בעגלה המיועדת לתינוקות.

6. שימון צירי מתכת

במקרים רבים עגלת תינוק כוללת צירי מתכת, בעיקר במוצרים עם צמיגים איכותיים. בכל כמה חודשים מומלץ לנקות את הצירים ולשמן אותם – בעזרת שמן סיליקוני ולא על בסיס נפט שיכול לשחוק את הציר.

7. שמירה על הצמיגים / גלגלים

בין אם בעגלה שלכם יש צמיגים מנופחים באוויר כמו ברכב או באופניים או גלגלים קשיחים, חשוב לשמור עליהם נקיים ובמצב איכותי. צמיגים יש למלא בלחץ אוויר מתאים ולהחליפם כאשר השחיקה גדולה, גלגלים קשיחים לנקות היטב לאחר שימושים אגרסיביים יותר.

8. הובלה בטוחה

ברכב, קפלו את העגלה בזהירות ועפ"י ההוראות, הובילו אותה בזהירות ותוך תנאים איכותיים למניעת נזק

9. כיסוי גשם

מעבר לנוחות עבור הילד, הרכבת כיסוי גשם על עגלות מומלץ לשמירה על מצב חדש ואיכותי של הבדים והשלדה.

10. בדיקות תקופתיות

אחת לתקופה מסוימת מומלץ לבדוק עגלות תינוק וילדים מבחינת ברגים משוחררים, דברים עקומים וכדומה – ולטפל בהתאם בנקודות שירות מוסמכות.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ