הטיפים שלנו

10 טיפים לרכישת בגדי תינוקות

אין תגובות מערכת עגליס 02/03/2014

בתור הורים אנו רוצים להעניק לתינוק שלנו את הטוב ביותר ולעטוף אותו בכל הרכות שבעולם. ביגוד  הוא אחד הדרכים לעשות זאת ולשם כך, כדאי לדעת כיצד לבחור אותו נכון.

1. בחנות או ברשת

אחת השאלות הראשונות שנשאלות על ידי ההורים הטריים היא האם מומלץ לרכוש בגדי תינוקות בחנויות הרגילות או בחנויות המקוונות. שתי האופציות מומלצות באותה המידה אך בעת רכישת בגדים ברשת חשוב לוודא מיהו היצרן ואת הרכב הבד של הבגד, מכיוון שאי אפשר לגעת בו או לבחון אותו מקרוב לפני הרכישה.

2. חומר הגלם

מומלץ לבחור בגדי תינוקות שעשויים מבדים טבעיים שאינם מכילים חומרים סינטטיים. כיום ניתן למצוא מגוון חנויות ומותגים שמייצרים בגדי תינוקות מכותנה נטולת צבע כימי וגם בגדי תינוקות שעשויים מבדים אורגניים שצבועים בעבודת יד.

3. התאמה לעונה

הורים טריים ונלהבים מתפתים לא פעם לרכוש בגדים תינוקות לעונות הבאות וזו כמובן טעות מכיוון שאף הורה גם לא המנוסה ביותר לא ידע לחזות את קצב הגדילה של הילד ולקלוע מה תהיה המידה שלו בעונה הבאה.

4. חשיבה קדימה

חשיבה קדימה חשובה בכל תכנון, אך לא ברכישת ביגוד לתינוקות, לכן השאירו אותה לדברים אחרים ואת הבגדים תרכשו לפי מה שנדרש כרגע.

5. בדקו את מדיניות ההחזרה

במידה ואתם רוכשים בגדי תינוקות באתרים המקוונים, מאוד חשוב לבדוק את מדיניות ההחזרה על  מנת שתהיו בטוחים כי אתם לא זורקים את הכסף לאוויר. כמות הדברים שצריך לרכוש עבור תינוק לא קטנה וחשוב לשקול היטב כל הוצאה.

6. כמה בגדים להחלפה צריך באמת

בימיו הראשונים, תינוק לא זקוק ליותר משלושה סטים של בגדים. ככל שהוא יגדל, כך גם תעלה כמות הבגדים שהוא יצטרך, אך בשלב הראשוני, אין צורך לרכוש יותר משלושה עד חמישה אוברולים קטנים וחמודים.

7. האם נעליים לתינוק הוא פריט שימושי

נעליים לתינוק מיועדים לא עבורו אלא עבור ההורים שלו. רכישת נעליים לתינוק שטרם התחיל אפילו לזחול הוא עניין של גחמה שניתן לוותר עליה לפחות עד השלב שבו הילד יתחיל לעשות את צעדיו הראשונים.

8. חשיבות הכובע והמגנים לכפות הידיים

כובע ומגנים לידיים חשובים מאוד גם בעונת הקיץ החמה. הכובע מגן על הראש העדין שבחודש הראשון צורתו עדיין לא סיימה להתעצב. מגני הידיים מיועדים למניעת שריטות שהתינוק יכול לעשות לעצמו עם הציפורניים.

9. נוחות הסגירה

כבר אחרי ההחתלה הראשונה תגלו כי נוחות הסגירה הוא הדבר החשוב ביותר בבגדי התינוקות וכי זהו הפרמטר שעל פיו כדאי לבחור את הבגד על מנת להקל על הטיפול בילד.

10. סוגי התפרים

רוב בגדי תינוקות מגיעים עם תפרים עדינים על מנת שלא ליצור גירוי לא נעים לעור הרגיש ובכל זאת, בעת רכישת בגדי תינוקות כדאי לשים לב למיקום התפרים ולסוג שלהם על מנת להבטיח את הנוחות האופטימאלית לתינוק.

מערכת עגליס