הטיפים שלנו

10 טיפים לרכישת עגלות לתינוק

אין תגובות מערכת עגליס 18/04/2013

לקראת סוף ההיריון מתחילות ההכנות לקראת בואו של העולל החדש לאוויר העולם ולחיק משפחתו.
אחד המוצרים הראשונים לרכישה עבור תינוקות הוא עגלת תינוק. כיצד רוכשים עגלת תינוק?
להלן 10 טיפים שיעזרו לכם לבחור:

  1. לפני שאתם הולכים לחנות, התייעצו עם חברים ועם בני משפחה שהם הורים לתינוקות ובררו איתם מהם המלצותיהם בבחירת העגלה עבור התינוק.
  2. ערכו סקר שוק קטן ובדקו יתרונות וחסרונות בין החברות והדגמים המעניינים אתכם. כמו בן בררו לגבי מחיר הדגמים הללו בחנויות שונות. תתפלאו אבל לעיתים קיימים פערים לא קטנים.
  3. כשאתם בוחרים עגלת תינוק, אחד הדברים החשובים ביותר הוא שיהיה לכם נוח להתנייד איתה. אם העגלה גדולה ומסורבלת מדי, גם אם היא יפה, מודרנית ויוקרתית, מומלץ לוותר. לא חסרות עגלות יפות במחירים סבירים שתהיינה גם נוחות ובטוחות. בדקו איך אתם מטיילים עם העגלה, עולים ויורדים במדרגות, מקפלים ופותחים אותה, ורק לאחר שאתם בטוחים בעגלה הנוחה ביותר, רכשו אותה.
  4. פרמטר נוסף שהוא הכרחי בעת בחירת העגלה הוא בטיחות ונוחות התינוק. וודאו כי התינוק בטוח בעגלה, כי יש אפשרויות קשירה, מעצורים כנגד הידרדרות, הגנה מפני השמש וכד'.
  5. כדאי גם להתייחס לעיצוב. עגלה יפה פעמים רבות מקרינה גם אושר על פני האם או האב וזה לא משהו שיש לזלזל בו.
  6. בדקו את מותג החברה המייצרת את העגלות. ישנן חברות ותיקות וידועות בתחום ויש כאלה שקצת פחות. מומלץ ללכת על המוכר והידוע אך ניתן גם להתייעץ עם המוכרים בחנויות או עם חברים. לעיתים דווקא שאלות בפורומים שונים באינטרנט הקשורים בהורות לתינוקות, יכולים להיות יעילים בבחירת היצרן ודגם העגלה.
  7. בחרו צבע שיהיה גם פרקטי וגם יתאים לטעם שלכם. בהתאם לזאת, גם אם אמא מאד אוהבת שחור, זכרו ששחור קולט שמש ובימים חמים התינוק יסבול. גם עגלה ורודה עשויה להיות מקסימה עבור הילדה אבל אם יוולד אחר כך בן… צבע אדום, ג'ינס, סגול, כתום, תכלת ואוף וויט (אם כי פה מדובר בצבע בהיר שנוטה להתלכלך בקלות) מהווים צבעים נייטרלים בהם ניתן להשתמש גם לבנים וגם לבנות.
  8. שימו לב למחיר. עגלות תינוק יכולות כיום להרקיע שחקים ולהגיע עד לסכום של כ- 5,000 ₪ ויותר! לא תמיד בהצדקה. לפני שאתם רוכשים עגלה הגדירו לעצמכם תקציב וזכרו שהעגלה היא עניין זמני ולכן לא שווה להשקיע בו כל כך. חוץ מזה אל תשכחו שיש עוד המון דגמים והמון עגלות במחירים שפויים יותר.
  9. אפשר לבחור עגלה משולבת המגיעה כעגלת שכיבה, טיולון וסל קל המתחברים לגלגלים. ניתן לרכוש עגלות כאלו ובכך לחסוך התרוצצויות נוספות, אך אל תשכחו שעגלת שכיבה היא גדולה ומסורבלת גם כטיולון, ופעמים רבות מעוניינים בטיולון קטן וקליל. מצב זה עשוי להביא אתכם לקניית טיולון בנוסף לעגלה ואז באמת חבל על הכסף.
  10. אם קיימת אפשרות (רכישה לאחר לידה) נסו לראות אם לתינוק נוח ונעים בעגלה. אם הוא בוכה או זז בחוסר נוחות, ייתכן שלא נוח לו. מצד שני יכול להיות שהוא כועס על אמו או על אחיו ואז אולי כדאי לפתח שיחה קצת יותר עמוקה.

מערכת עגליס