הטיפים שלנו

תינוקות בבריכה ובים – מה חשוב לדעת?

אין תגובות מערכת עגליס 20/06/2017

​עונת הרחצה כבר כאן ובניגוד לכל אלו שקדמו לה, הפעם יש לכם בבית תינוק חדש. אז נאחל לכם הרבה מזל טוב ובהצלחה ונזמין אתכם לקרוא את המאמר שלפניכם. ריכזנו עבורכם מספר פרטים שחשוב לדעת לפני הביקור הראשון בים או בבריכה עם התינוק החדש.

רגישות מוגברת לקרינת השמש

הורים לתינוקות ופעוטות עד גיל שלוש חייבים לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לחשיפה לשמש. זאת כיוון שבעור של תינוקות ופעוטות עד גיל שלוש ריכוז המלנין נמוך והעור עצמו דק יחסית. מעבר לזה, עד גיל שנה מנגנוני ההגנה מפני קרינת השמש לא מספיק מפותחים כדי להתמודד ביעילות עם קרינה עוצמתית וישירה. אי לכך, אין די בקרם הגנה המתאים לתינוקות. יש להימנע מחשיפה לשמש, בעיקר בשעות המסוכנות, לדאוג לשים לתינוק כובע בכל עת ושישהה באזור מוצל. היו ערים לכל תגובה אלרגית או רגישות לקרם ההגנה והפסיקו את השימוש באופן מידי בכל מקרה של פריחה, נפיחות או כאב.

רכישה של מוצרים איכותיים בלבד

ישנו מגוון רחב ביותר של מוצרים לתינוקות שמיועדים לבילוי קיצי על חוף הים או בבריכה. בין היתר מדובר על משא לבריכה, צעצועים מתנפחים, טיולונים לחוף הים ועוד. מומלץ ביותר לתת עדיפות למוצרים איכותיים, בעיקר כשמדובר על אביזרי בטיחות. מצד שני אין צורך להתפרע ולרכוש כל מוצר שמוצע למכירה באשר הוא.

באילו מצבים מומלץ להימנע מכניסה לבריכה ולים?

מומלץ שלא להיכנס לבריכה או לים עם תינוק לאחר קבלת חיסון, עם תינוק בזמן מחלה או עם תינוק שנולד פג, בחודשי חייו הראשונים. באופן כללי לא מומלץ להיכנס לים או לבריכה עם תינוק עד גיל שלושה חודשים, לא מעט מומחים בתחום אף ממליצים להמתין עד גיל חצי שנה לכל הפחות.

מגבירים מודעות ושומרים על ערנות

בשנים האחרונות ביותר ויותר בתים בישראל ניתן למצוא בריכות שחייה ניידות ואף נייחות בגדלים שונים. מדובר בסיכון שחשוב לתת עליו את הדעת, במיוחד לתינוקות ולפעוטות. מעבר לכך, הבריכות מהוות סכנה גם כשהן כביכול לא נמצאות בשימוש, אך נשארות מלאות או מלאות למחצה במים. שימו לב – עליכם למנוע את הגישה ללא השגחה לבריכה לתינוקות במשך כל ימי השנה.

תינוקות עלולים לטבוע גם בבריכה שבה עומק המים הוא עשרה סנטימטרים בלבד. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהראשים של הילדים הקטנים והתינוקות כבדים מאוד ביחס לשאר הגוף. כמו כן המודעות של התינוק והפעוט לסכנות נמוכה מאוד וכן היכולת שלו להיחלץ ממצבי מצוקה מוגבלת ביותר. והנה לכם פרט טריוויה חשוב: האם ידעתם שכיום בישראל לא נדרש מציל לבריכת פעוטות אם עומקה עד 65 סנטימטרים?

והנה עוד מספר נתונים בהקשר זה שכדאי להכיר:

  • תינוקות ופעוטות עד גיל ארבע, מהווים את קבוצת הסיכון המשמעותית ביותר להיפגעות מטביעות.
  • רוב מקרי הטביעה מתרחשים בתקופת הקיץ ובסופי השבוע.
  • על כל ילד שהלך לעולמו בטביעה, יש בין ילד אחד לארבעה ילדים שאושפזו בעקבות טביעה, הסובלים ממוגבלות קבועה בעקבות המקרה.

מערכת עגליס