הטיפים שלנו

איך בוחרים לול לתינוק?

אין תגובות מערכת עגליס 07/07/2017

זה הגיוני למדי, שכאשר נולד לכם תינוק (בעיקר הראשון), תכנסו אל חנות מוצרי תינוקות ופשוט תרצו לקנות כל מה שאתם רואים שם – מדחום בצורת פנדה, אמבטיה בצורת צפרדע, זוג נעליים קטנטנות שנראות בול כמו נעלי נייק, חליפת פיג'מה צהובה עם ציור אפרוח, טיטולים מעוטרים בתחרה, מיליון אוניברסיטאות, צעצועי פעילות מנגנים, זזים, קופצים, מחבקים וכל מה שתעלו על דעתכם. ואז, אתם תופסים את עצמכם ונזכרים שנכון, ישנם אלפי ורבבות מוצרי תינוקות, והתינוק שלכם רק בן כמה שעות, אז אולי כדאי שלא לרוץ קדימה מהר מידי, ואולי, אפשר גם לוותר על בובת הג'ירפה בגודל טבעי שכבר העמסתם על העגלה. ובכ"ז, מן הסתם, כאשר מדובר בבייבי שלכם, תרצו לרכוש עבורו את הטוב ביותר, המתאים ביותר, זה שעונה על הצרכים שלו בצורה המושלמת ביותר (ואם אפשר, גם שלא יהיה יקר מידי, על מנת שיישאר לכם תקציב לעוד מוצרי תינוקות נוספים.

איך רוכשים לול?

לול (לעומת כל הרשימה שפירטנו למעלה) נחשב במסגרת ה-Must, ולכן, רכישת הלול המתאים יכולה להוות עבורכם את ההזדמנות הנכונה ללמוד איך רוכשים מוצרי תינוקות בדרך הנכונה, ולא על ידי תחושת בטן.

יתרונותיו של הלול – לול, בניגוד למיטת התינוק, הוא נייד ומתקפל, ולכן, ניתן להציב אותו בחדרים שונים בבית והוא איננו מוגבל רק למיקום אחד. הוא מאפשר לכם, בחודשים הראשונים לחייו של התינוק, לפקוח עליו עין בעת שהוא ישן, ובשלב המאוחר יותר, מאפשר לפעוט לשהות בשעות הערות שלו במחיצתכם, אבל בשטח מתוחם, שמאפשר לכם שלא להשגיח עליו בכל דקה. הדעות חלוקות בנוגע לגיל תחילת השימוש בלול, חלק מהמומחים (והאמהות) גורסים כי יש להתחיל להשתמש בלול כשהתינוק מתחיל להתהפך, חלק גורסים כי שלב הרמת הראש הוא השלב המתאים, וחלק טוענים כי ניתן להשכיב בלול תינוק בן יומו. אין כאן "נכון" או "לא נכון", רק אסכולות שונות, שמביניהן, תוכלו לבחור את המתאימה לכם.

התאמת הלול לתינוק – מאחר ומדובר בפריט שילווה את התינוק עד לגיל בו יעשה את צעדיו הראשונים (וילדים מסוימים מסכימים להישאר בו גם לאחר מכן, אבל לא כולם) בחירת הלול צריכה להיעשות תוך חשיבה על העתיד לבוא. בחירת מידות הלול צריכה להתחשב במידותיו של הפעוט, בעוד בחירת החומר ממנו עשוי הלול, אף היא אמור להתחשב בהתפתחותו (עץ, למשל, עדיף מבחינה זו על לולי רשת).

לול מאובזר למשעי או לול עירום? – ישנם סוגי לולים שבהם קיים אבזור נוסף על הסורגים. ברוב המקרים מדובר בתוספות שיתכן והן מייקרות את מחירו, ועשויות להתגלות כמיותרות.

איכות הלול – כאן, אסור לכם להתפשר! צירים שאינם מכוסים כהלכה ומאובטחים עלול להתגלות כמלכודת לאצבעות הקטנות, עץ שאיננו מהוקצע ומעובד, עלול להותיר שבבים בידיכם או בגופו של התינוק וכן הלאה. וודאו כי הלול עומד בתקן ואל תלכו שולל אחר מחירים זולים באופן מיוחד.

לסיכום:

חנות מוצרי תינוקות יכולה להציע לכם מגוון רחב של מוצרים, שלחלקם, לאחר הקניה, לא תמצאו שימוש. לכן, קניית מוצרי תינוקות צריכה להתבצע בשיקול דעת ומתוך מחשבה לעתיד, ולא מתוך אימפולסיביות.

מערכת עגליס