הטיפים שלנו

6 דרכים להפוך את האמבטיה לילדים "לקלה" יותר

אין תגובות מערכת עגליס 06/08/2017

הורים רבים מתלוננים כי כשהילד מגיע לגיל ההתבגרות לא ניתן לנתק אותו מחדר האמבטיה. אבל דווקא בגיל צעיר, ילדים רבים מתעקשים ואף נלחמים על זכותם להישאר מלוכלכים. ישנם מקרים שבהם הילד מגלה את יכולות הדרמה שלו, ולא חוסך מאתנו (ומהשכנים) את מיטב רפרטואר הצרחות שלו. אז לכל אותם הורים שנאבקים מדי יום על מנת לנקות את העוללים שלהם – הנה שש דרכים בדרך לאמבטיה קלה ונעימה יותר.

כיסא מלכות לאמבטיה

כל הילדים אוהבים לשחק, ובאמצעות המשחק הם גם לומדים על העולם שסביבם. אם רוצים לעודד ילד לבצע פעולה מסוימת, השיטה הבטוחה היא להפוך את הפעולה למשחק. כך, מושב אמבטיה יכול להפוך לכיסא למלכות ולהיות לחלק ממשחק דמיון מהנה. אם מדובר בתינוקות, ניתן להעביר אותם הישר מהמנשאים למושב כמעט בלי שישימו לב (כשהם בגיל שזה עוד אפשרי). יש היום דגמים רבים של מושבים לאמבטיה המותאמים לגילאים השונים. מה שחשוב הוא כמובן לבחור במושב בטיחותי שיהיה גם נוח לילד.

צעצועי מים

לאחר שכבודו הסכים להיכנס לאמבטיה, חשוב שיהיו אטרקציות שיגרמו לו לרצות להישאר שם, לפחות למשך זמן שיספיק לרחצה. היום ניתן למצוא מוצרי תינוקות רבים שנועדו בדיוק למטרה זו. ישנם צעצועים ייעודיים העשויים חומרים המתאימים לשימוש במים, כמו למשל פאזלים לאמבטיה, משחקי בועות, דליים, משפכים ועוד ועוד. לא תמיד חייבים לבחור בגימיקים היקרים, או במשחקים מורכבים. לילדים דמיון מפותח ועשיר ולפעמים פשוט צריך לזרום איתו.

צבעים

את שעת היצירה אין סיבה להפסיק רק בגלל שצריך להיכנס לאמבטיה. ילדים שאוהבים לצייר יכולים להמשיך לצבוע וליצור בצבעים מחיקים שמיועדים במיוחד לצורך מטרה זאת. כדי לדרבן את הילד להיכנס לאמבטיה אפשר להציע לו לצייר בצבעים המיוחדים על קירות הקרמיקה. אחרי הכול, אלו הקירות היחידים בבית שהוא יכול לקשקש עליהם באופן חופשי. הצבעים עשויים מסבון טבעי ונשטפים בקלות מהקיר, עד לפעם הבאה.

ספרים רבותי ספרים

ילדים רבים אוהבים שמקריאים להם סיפור, ולעתים מבקשים עוד סיפור ועוד סיפור, או במקרה הגרוע ביותר – מבקשים לקרוא את אותו הסיפור שוב ושוב ושוב. אם זכיתם בילד כזה אפשר לרכוש עבורו ספרי אמבטיה וכך להמשיך ולקרוא את "הבית של יעל" או את "איה פלוטו" גם בתוך המים. כמובן שלא בטוח שזה יפטור אתכם מקריאת סיפור במיטה לפני השינה, אבל אפשר לנסות.

כוכב נולד באמבטיה

כל זמר מצליח צריך להתחיל איפשהו. אחד המקומות האלו היא האמבטיה. ישנם ילדים מוזיקליים שעבורם שירים הם אמצעי תקשורת, ובמקרים אלו אפשר לרתום אמצעי זו לצורך המטרה החשובה – רחצה. בעבר זכינו בעיקר לשירי "שיימינג" כמו "הסבון בכה מאוד" אבל היום ניתן למצוא גם שירים כמו "אני נקי" שאינם פועלים על פי שיטת ההפחדה. אפשר כמובן לשיר שירים שלא קשורים לאמבטיה ולנצל את האקוסטיקה הנפלאה שעומדת לרשותכם. רחצה נעימה.

מערכת עגליס