הטיפים שלנו

7 עובדות מעניינות על גידול בנים

אין תגובות מערכת עגליס 31/05/2015

 

בעודם תינוקות, הם לא שונים בהרבה מהבנות, אך ככל שהם הולכים וגדלים הבנים מפתחים אישיות שונה ומתחילים להתעניין בדברים אחרים. בשלבי ההתפתחות הללו מוצרים לתינוקות אותם רכשתם בשנה הראשונה ואשר מתאימים לתינוקות משני המינים, יהפכו לפחות רלוונטיים ויהיה צורך לספק לבן את האתגרים שעונים לתחומי העניין החדשים שהם יפתחו תוך כדי שהם ינסו לחקות את האבא ואת הבנים האחרים בסביבה.

  1. עם התבגרותם הבנים הופכים להרבה יותר מהירים, קולניים ותזזיתיים. לאחר מכן, הם גם יפתחו תחרותיות ויתחילו להתקשות באגרון וסדר וכנראה גם יקבלו יותר עונשים על התנהגות מתפרעת. כל זה אינו נובע מכך שהבן שובב יותר מאחרים, אלא ממאפייני האופי הייחודיים של הבנים.
  2. על מנת להתמודד בצורה הנכונה ביותר עם פרצי האנרגיה שנראים בלתי נשלטים ועם הרצון של הבנים למתוח את גבולות הפיזיות שלהם, קודם כל חשוב להבין את השונות האנטומית שלהם לעומת זו של הבנות, בדיוק כפי שהבנתם את הצרכים הבסיסיים שלהם בזמן שהיו קטנטנים ולפני שהלכתם לבחור עבורם מוצרים מגניבים לתינוקות על מנת לעודד התפתחות תקינה. בשלבי ההתבגרות השונים, חשוב לספק להם את האביזרים הנכונים שמסייעים לפרוק את האנרגיה ולספק מגוון פעילויות שנועדו על מנת ללמד אותם לנתב את הפיזיות ואת האנרגטיות למקומות בהם ניתן להפיק מהן תועלת.
  3. מאוד חשוב שלא להגביל ולעצור את הילד, מכיוון ששנות הילדות שלו הן המשפיעות ביותר ובמהלכן הוא מפתח את תחושת המסוגלות ואת היכולות החברתיות. ילד שיוגבל כל הזמן ויקבל עונשים על כל מעשה שובבות לא יוכל בעתיד לממש את יכולותיו ולהפיק תועלת אמיתית מהכישורים ומהייחודיות שלו.
  4. תתפלאו אך למרות שנראה שכל מה שמעניין אותם הוא לרוץ ולהתפרע, גם לבנים יש עולם פנימי והעולם הזה ייחודי לבן זכר. הבנת העולם הזה כבר מגיל צעיר תאפשר לכם ההורים לעזור לו להתפתח ולהתבגר עד שיהפוך לגבר תקשורתי, אחראי, רגיש ועצמאי.
  5. ביטחון עצמי הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר שעל ההורה לעודד בעת גידול ילדיו וזה נכון במיוחד כאשר מדובר על הבנים, מכיוון שלמרות שהם נראים לפעמים לא רגישים ולכן גם בעלי ביטחון עצמי, דווקא תחושת הביטחון הזו פגיעה יותר ודורשת יותר תשומת לב וחיזוקים.
  6. מכיוון שלנשים המגדלות את הבנים (האמהות, המטפלות, הסבתות, הגננות והמורות) לפעמים קצת קשה להבין את העולם הגברי אותו מגלה הילד, חשוב לשים דגש על כך שהאמא בראש ובראשונה תהיה האדם שהכי יבין את בנה. ההבנה הזו תאפשר לה לפתח כלים יעילים לתקשורת חיובית עם בנה וגם תעודד את האב לממש טוב יותר את האבהות שלו על מנת לפתח אצל הילד זכריות נכונה ושלמה.
  7. ההבדלים בין הדפוסים הנקביים והזכריים הולכים ומתעצמים עם הגיל, לכן יש חשיבות רבה להבנת ההבדלים בין שני המינים כבר מהשלב הראשוני בו הם מתחילים להתפתח. חשוב מאוד גם להתבונן בהתפתחות הדפוסים הזכריים, על מנת שההתנהגות שיכולה להיראות רק שובבה, תובן נכון.

 

מערכת עגליס